Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów

Z okazji Dnia Archiwisty, przypadającego 30 września,  Archiwum Państwowe w Radomiu zaprasza na kolejną odsłonę projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej 2.0 prezentując wystawę p.t. „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów.” Wystawa powstała dzięki hojności darczyńców, którzy przekazując swoje cenne materiały wzbogacają zasób o unikatowe zbiory.

Prezentowane fotografie oraz dokumenty są przykładem ludzkiej działalności w różnych aspektach życia, które w niezwykły sposób ubogaciły zasób Archiwum Państwowego w Radomiu. Ekspozycja będzie też formą podziękowania darczyńcom za przekazanie materiałów pod naszą opiekę. Wystawę będzie można zwiedzać w siedzibie Archiwum Państwowego w Radomiu do 13 listopada 2020 roku.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie film instruktażowy, nakręcony z udziałem naszych specjalistek z pracowni konserwacji, pt. "Zadbajmy o domowe archiwa, czyli porad kilka jak dbać o pamiątki rodzinne”. Z filmu dowiemy się jak bezpiecznie i skutecznie zabezpieczyć rodzinne dokumenty i fotografie.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-09-29 15:37:23przez:
Opublikowano:2020-09-29 00:00:00przez: Konrad Kurys
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:630

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.