Otwarcie czytelni akt dla użytkowników

Uprzejmie informujemy, że 25 stycznia 2021 roku Czytelnia akt w Archiwum Państwowym w Radomiu otwiera się dla użytkowników, z zachowaniem ograniczeń wynikających z konieczności stosowania reżimu sanitarnego.

Liczba miejsc w Czytelni została ograniczona tak, aby zostały zachowane zasady bezpieczeństwa. Niezbędne jest wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie terminu wizyty, ograniczony do trzech godzin został czas korzystania z materiałów archiwalnych przez jedną osobę. W Czytelni, tak jak na terenie całego Archiwum, obowiązują maseczki ochronne oraz, tak jak poprzednio, rękawiczki ochronne. Rezerwacja miejsc w Czytelni jest obowiązkowa i możliwa wyłącznie telefonicznie, pod numerem telefonu 48 377 90 60.

Prosimy o stosowanie się do powyższych, niezbędnych ze względu na istniejącą sytuację, ograniczeń. Ze względu na bezpieczeństwo innych korzystających oraz personelu Archiwum, możliwe jest, w razie rażącego nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa, ograniczenie możliwości korzystania z materiałów archiwalnych.

Jednocześnie gorąco zachęcamy do korzystania z informacji dotyczących Archiwum Państwowego w Radomiu (i innych archiwów państwowych) dostępnych na stronie www.szukajwarchiwach.gov.pl. Na portalu oprócz szczegółowych informacji o zasobie Archiwum dostępne są także skany materiałów archiwalnych, w tym głownie akt metrykalnych. Skany akt urodzeń, małżeństw i zgonów dostępne są także na stronie www.genealodzy.pl.

Zachęcamy także, aby z Archiwum Państwowym w Radomiu kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej kancelaria@radom.ap.gov.pl lub też platformy ePUAP.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-01-19 15:23:40przez:
Opublikowano:2021-01-19 00:00:00przez: Konrad Kurys
Zmodyfikowano:2021-01-19 15:21przez: Konrad Kurys
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:382

Rejestr zmian

  • [2021-01-19 15:21:00]Konrad Kuryswstawienie treści