Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Podróże szlakiem archiwaliów

Podróże szlakiem archiwaliów.
Katalog wystawy.

oprac. Agata Kęska, Krzysztof Głowacki, wyd. Archiwum Państwowe w Radomiu, Radom 2022

CENA: 70 zł

Lektura tego nietuzinkowego wydawnictwa, będącego katalogiem stacjonarnej wystawy pt. Podróże szlakiem archiwaliów, przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Radomiu w 2022 r. na bazie swojego zasobu,  pozwala czytelnikowi cofnąć się w czasie i wyruszyć w drogę trasami wyznaczonymi poprzez konkretne materiały archiwalne, których barwne reprodukcje licznie wypełniają poszczególne strony tegoż oryginalnego zestawienia. Tworzące go dokumenty posiadają wspólny mianownik, który stanowią podróże.

Wiekowe paszporty, przepustki, bilety na pociąg, komunikacji miejskiej i lotnicze, a także druki reklamowe firm przewozowych czy fragmenty informatorów turystycznych, to tylko niektóre z archiwaliów zaprezentowanych w charakteryzowanej publikacji. Nie zabrało w niej również rozkładu jazdy kolei, map sieci kolejowych, pocztówek, fotografii i listów z podróży oraz proporczyków Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Katalog został ubogacony również o nieziemski plakat związany z programem Interkosmos, dobrze zachowane projekty zajazdów z I połowy XIX w. i tekst pt. Via poświęcony drodze dokumentów, która w odniesieniu do części z nich kończy się w archiwach państwowych.

Publikacja przygotowana do oglądania i pobrania także w formacie *.pdf

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-06-07 15:49przez:
Opublikowano:2022-06-02 11:34przez: Konrad Kurys
Podmiot udostępniający: Archiwum Państwowe w Radomiu
Odwiedziny:1079

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo