Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Warsztaty pn. „Zostań rodzinnym archiwistą”

W zeszły piątek, 5 kwietnia 2024 r., mieliśmy przyjemność gościć w naszym Archiwum grupę słuchaczy Stowarzyszenia Radomski Uniwersytet Trzeciego Wieku.  Z tej okazji zorganizowaliśmy warsztaty pn. „Zostań rodzinnym archiwistą.”

Grupę serdecznie przywitała dyrektor Archiwum Państwowego w Radomiu pani Ewelina Majsterek. Następnie przedstawiła prowadzące wydarzenie panie: kierowniczkę Oddziału II ewidencji, opracowania i zabezpieczenia zasobu archiwalnego Aleksandrę Nosowską, archiwistkę Martę Urbańczyk oraz konserwatorki Katarzynę Grzyb i Paulinę Kosiec.

Nasze archiwistki przybliżyły zasady i dobre praktyki w porządkowaniu i systematyzacji dokumentów ukazujących historię rodzinną. Dzieliły się wiedzą teoretyczną i praktycznym doświadczeniem. Uczestnicy otrzymali zestawy narzędzi ułatwiających proste naprawy i zabezpieczenie dokumentów w rodzinnym archiwum. Później panie konserwatorki opowiedziały o naprawach papieru i bezpiecznym przechowywaniu prywatnych zbiorów.

Kolejnym punktem warsztatów była część praktyczna. Uczestnicy porządkowali przyniesione przez siebie dokumenty i materiały archiwalne. Uzupełniali przygotowane spisy inwentarzowe. Pod okiem i z pomocą pań konserwatorek dokonali drobnych napraw. Na zakończenie odbyła się wycieczka po archiwum. Zwiedzono magazyn, pracownię konserwacji oraz pracownię digitalizacji.

 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-04-09 15:19przez:
Opublikowano:2024-04-09 15:21przez: Konrad Kurys
Zmodyfikowano:2024-04-09 15:14przez: Konrad Kurys
Podmiot udostępniający: Archiwum Państwowe w Radomiu
Odwiedziny:174

Rejestr zmian

  • [2024-04-09 15:14:43]Konrad Kurysutworzenie dokumentu

Banery/Logo