Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym pt. „Budynek Archiwum Państwowego w Radomiu oczami uczniów”

Konkurs plastyczny został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów, który obchodzony jest 9 czerwca.

Uroczyste wręczenie dyplomów i upominków przez Panią Dyrektor Ewelinę Majsterek odbyło się 10 czerwca 2024 r. w gmachu Archiwum Państwowego w Radomiu.

Archiwum Państwowe w Radomiu, PPHU DAKO Ewelina Kopycka oraz Usługi koparką GRZYBEK Łukasz Grzyb, jako sponsorzy postarali się o fantastyczne nagrody. Przy dźwiękach podniosłej muzyki upamiętniliśmy wydarzenie grupowym zdjęciem laureatów.

Następnie oprowadziliśmy gości po najciekawszych zakątkach naszej siedziby. Razem z kierowniczką Oddziału II Aleksandrą Nosowską zajrzeliśmy na półki i regały nowoczesnych magazynów, gdzie opowiedziała o przechowywanym wieczyście zasobie. Odwiedziliśmy pracownię, w której konserwatorka Katarzyna Grzyb pokazała narzędzia, którymi operuje na co dzień ratując uszkodzone dokumenty. Na koniec zwiedzania, sprawdziliśmy w pracowni digitalizacji, jak szybko Pani Dominika Korłup obsługuje skaner, dbając o najlepszą jakość kopii cyfrowych materiałów archiwalnych. To właśnie Pani Dominika wykonała skany nagrodzonych i wyróżnionych prac, które w najbliższym czasie opublikujemy na naszej stronie w formie wystawy cyfrowej. Dzieła Laureatów będą również zdobiły kalendarz ścienny na rok 2025.

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy talentu. Mamy nadzieję, że dobra atmosfera wydarzenia zapadnie na długo nie tylko w naszej pamięci.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-06-11 12:38przez:
Opublikowano:2024-06-11 12:40przez: Konrad Kurys
Zmodyfikowano:2024-06-11 12:36przez: Konrad Kurys
Podmiot udostępniający: Archiwum Państwowe w Radomiu
Odwiedziny:220

Rejestr zmian

  • [2024-06-11 12:36:01]Konrad Kurysutworzenie dokumentu

Banery/Logo