Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

 • Kontakt

  ul. Wernera 7, 26-600 Radom

  CENTRALA:
  tel. (48) 377-90-50
  fax. (48) 377-90-52
  kancelaria@radom.ap.gov.pl

  INFORMACJA:
  tel. (48) 377-90-51

  PRACOWNIA NAUKOWA:
  tel. (48) 377-90-60
  poszukiwania@radom.ap.gov.pl

Wznowienie działalności AP Radom

Uprzejmie informujemy, że 1 czerwca 2020 roku Czytelnia akt w Archiwum Państwowym w Radomiu otwiera się dla wszystkich chętnych użytkowników, bez względu na cel prowadzonych poszukiwań, jednakże w dalszym ciągu obowiązują wcześniej wprowadzone ograniczenia.

Liczba miejsc w Czytelni została ograniczona tak, aby zostały zachowane zasady bezpieczeństwa. Niezbędne jest wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie terminu wizyty, ograniczony do trzech godzin został czas korzystania z materiałów archiwalnych. W Czytelni, tak jak na terenie całego Archiwum, obowiązują maseczki/przyłbice ochronne oraz, tak jak poprzednio, rękawiczki ochronne. Rezerwacja miejsc w Czytelni możliwa jest pod numerem telefonu 48 377 90 60.

Prosimy o stosowanie się do powyższych, niezbędnych ze względu na istniejącą sytuację, ograniczeń. Ze względu na bezpieczeństwo innych korzystających oraz personelu Archiwum, możliwe jest, w razie rażącego nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa, ograniczenie możliwości korzystania z materiałów archiwalnych.

Jednocześnie gorąco zachęcamy do korzystania z informacji dotyczących Archiwum Państwowego w Radomiu (i innych archiwów państwowych) dostępnych na stronie www.szukajwarchiwach.gov.pl. Na portalu oprócz szczegółowych informacji o zasobie Archiwum dostępne są także skany materiałów archiwalnych, w tym głownie akt metrykalnych. Skany akt urodzeń, małżeństw i zgonów dostępne są także na stronie www.genealodzy.pl.

Zachęcamy także, aby z Archiwum Państwowym w Radomiu  kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej, kancelaria@radom.ap.gov.pl lub też platformy ePUAP.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-05-29 07:45:30przez:
Opublikowano:2020-05-29 00:00:00przez: Konrad Kurys
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:868

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.