Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Pan Kazimierz Jaroszek, wieloletni dyrektor Archiwum Państwowego w Radomiu, odszedł na emeryturę

26 sierpnia 2022 r. na zasłużoną emeryturę przeszedł wieloletni Dyrektor Archiwum Państwowego w Radomiu Pan Kazimierz Jaroszek, który pełnił funkcję dyrektora placówki przez ostatnie 28 lat, od 1994 r., będąc wcześniej pracownikiem Archiwum.

Wiedza, doświadczenie i pasja, jaką dzielił się z pracownikami są bezcenne. Do najważniejszych osiągnięć zawodowych ustępującego ze stanowiska archiwisty, wielkiego miłośnika i popularyzatora genealogii, należy zaliczyć wzniesienie, jednego z pierwszych w Polsce, nowoczesnego gmachu  przeznaczonego stricte na archiwum państwowe, skarbnicę dokumentalnego dziedzictwa narodowego. Trzeba również odnotować, że Pan Kazimierz Jaroszek umiejętnie i efektywnie łączył pracę z działalnością społeczną na rzecz archiwistyki, zajmując od wielu lat stanowisko Prezesa Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. W związku z powyższym w radomskim Archiwum w dniu 26 sierpnia 2022 r. miała miejsce okolicznościowa uroczystość, w której udział wzięli: Zastępca Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych dr hab. Lucyna Harc, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji oraz obecni  i emerytowani pracownicy radomskiego archiwum.

Pełni wdzięczności pracownicy Archiwum Państwowego w Radomiu składają byłemu już Dyrektorowi wyrazy uznania za długoletnią pracą na rzecz Archiwum oraz za wyrozumiałość i pomoc, na którą zawsze mogliśmy liczyć.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-08-29 09:55przez:
Opublikowano:2022-08-29 07:08przez: Konrad Kurys
Zmodyfikowano:2022-08-29 09:51przez: Konrad Kurys
Podmiot udostępniający: Archiwum Państwowe w Radomiu
Odwiedziny:1937

Rejestr zmian

  • [2022-08-29 09:51:41]Konrad Kurysutworzenie dokumentu

Banery/Logo