Jesteś tutaj:

Projekt pn. Archiwa Rodzinne Niepodległej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

30 lipca 2019

Projekt pn. Archiwa Rodzinne Niepodległej realizowany jest wspólnie przez  Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych oraz archiwa państwowe. Ma on na celu zaangażowanie lokalnej społeczności w świętowanie 100-lecia naszej Niepodległości. W związku z tym, zachęcamy Państwa do podzielenia się z nami historią swojej rodziny, szczególnie z lat 1918-1939. To przecież nasi przodkowie budowali suwerenność kraju nie tylko na polach bitew, ale także w miejscach zamieszkania i pracy.

logo ARNW uruchomionym Punkcie Konsultacyjnym możecie Państwo porozmawiać z naszymi Pracownikami na temat swoich „rodzinnych skarbów”, uzyskać fachową pomoc w ich prawidłowym rozpoznaniu oraz opisaniu, jak również wskazówki do bezpiecznego i prawidłowego ich przechowywania.

Zapraszamy zatem do odwiedzenia naszego Archiwum, zanim „stare, niepotrzebne papiery” wylądują w koszu!

Nie pozbywaj się ich pochopnie! Przynieś je do nas bo warto!

Jeśli przekażecie Państwo swoje zbiory do Archiwum, zostaną one włączone do narodowego zasobu archiwalnego i będą służyły następnym pokoleniom w odkrywaniu i opisywaniu dziejów naszej Ojczyzny. Otrzymacie w zamian ich kopie cyfrowe oraz zyskacie pewność, że będą właściwie i bezpiecznie przechowywane.

Jeśli zachcecie udostępnić je tylko w formie kopii cyfrowych, zostaną one  umieszone w specjalnie do tego stworzonym serwisie internetowym i w ten sposób wzbogacą wiedzę o tym szczególnym okresie w dziejach naszego państwa.

 

Kontakt: e-mail: arn@radom.ap.gov.pl; telefony: 48 377 90 50.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie logo Archiwum Rodzinne Niepodległej

    logo Archiwum Rodzinne Niepodległej

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-30
Data publikacji:2019-07-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Konrad Kurys
Liczba odwiedzin:1806